LECZENIE JASKRY WARSZAWA - AN OVERVIEW

leczenie jaskry warszawa - An Overview

leczenie jaskry warszawa - An Overview

Blog Article

Zakres usług świadczonych w naszej przychodni obejmuje ponadto diagnostykę i leczenie zwyrodnień plamki żółtej związanych z wiekiem (AMD), zaćmy oraz schorzeń degeneracyjnych i zapalnych oczu.

Mimo tego, iż irydotomia nie jest tak prostym zabiegiem jak selektywna trabekuloplastyka, u pewnych pacjentów jest to najlepsza metoda do zastosowania.

10 zabieg najczęściej stosuje się u osób po ostrym ataku jaskry, u których nie udało się obniżyć ciśnienia płynu w gałce ocznej w ciągu pierwszych kilku godzin po ataku.

W klinice byłam kolejny raz. Tym razem dolegliwości oczne utrzymywały się już ponad dwa miesiące. Zajęto się mną bardzo troskliwie, wykonano potrzebne badania, cierpliwie tłumaczono mój przypadek i odpowiadano na wszystkie nurtujące mnie pytania.

SLT. Przy bardziej zaawansowanych postaciach jaskry potrzebna jest operacja przeciwjaskrowa. Stosuje się ją najczęściej w połączeniu z operacją zaćmy lub u pacjentów, którzy operację zaćmy przeszli wcześniej.

Jaskra jest chorobą nieuleczalną, a podejmowane metody jej leczenia mogą jedynie powstrzymać articleęp choroby, nie są natomiast w stanie cofnąć już poczynionych w strukturze nerwu zniszczeń. W przypadku jaskry w początkowym stadium stosuje się przede wszystkim leczenie farmakologiczne, które polega na podawaniu leków (głównie w postaci kropli leczenie jaskry warszawa na jaskrę do oczu), zmniejszających produkcję cieczy wodnistej w gałce ocznej lub ułatwiających jej odpływ.

Najpopularniejszą z tego rodzaju metod jest trabekulektomia, polegająca na wykonaniu nacięcia w obrębie twardówki, przez które płyn może się wydostawać.

Soczewki te nie tylko nie zaburzają widzenia, ale także zapewniają równomierne uwalnianie leku przez długi okres czas.

Irydektomia laserowa: przy pomocy bardzo precyzyjnego lasera robi się minimalny otwór w tęczówce. Ten otworek usprawnia wymianę cieczy między przednią i tylną komorą gałki ocznej.

To zaś sprawiło, że przyjęła się ona praktycznie na całym świecie, a jej znaczenie w leczeniu jaskry jest obecnie bardzo duże.

Przyczyny jaskry są różne w zależności od jej typu. Jaskra wąskiego kąta jest wynikiem budowy gałki ocznej. Jaskra prosta, związana z podwyższonym ciśnieniem w oku, zwykle zależna jest od nieprawidłowości w strukturach wewnętrznych oka.

Głównym czynnikiem ryzyka rozwoju jaskry jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Należy jednak pamiętać, że do rozwoju jaskry może dojść także u osób z prawidłowym ciśnieniem w oku.

Jaskra przez wiele lat może przebiegać bezobjawowo, zwłaszcza jeśli jest to tzw. jaskra otwartego kąta. Charakterystyczne dla niej symptomy to niewielkie ubytki w obwodowym polu widzenia, które mogą być w ogóle niezauważ1 przez pacjenta przez długi czas.

Ulega zaburzeniu komunikacja między okiem a częścią mózgu odpowiedzialną za widzenie. W konsekwencji powstają ubytki w polu widzenia i pojawiają się zaburzenia widzenia, pod postacią zamglonego i mętnego widzenie.

Report this page